Ik ben ooit begonnen met het lezen van het boek 'High five met je konijn' van Bernice Muntz, daar staat veel in over het trainen van konijnen.
Ik heb het zelf wel gedaan met beloning van iets wat ze heel lekker vinden. Dat zijn in mijn geval de science selective brokjes (die krijgen ze hier als snoepjes). Ik heb die brokjes in een blikje zitten en het geluid van het schudden van het blikje associëren ze met het krijgen van een brokje. Dat is denk ik stap 1. Ook gebruik ik een hoge "Jaja jaaaa" stem als ze in de goede richting gaan van het gedrag wat ik op dat moment wil zien.
Als ze dat eenmaal begrijpen, kun je beginnen met het aanleren van commando's. Vervolgens kun je beginnen met een lage hindernis, een beetje afbakenen eromheen. Je kunt dan met het blikje schudden (herkenbaar signaal van 'beloning') en dan iedere keer als ze over de hindernis springen zo snel mogelijk belonen met een brokje en ik doe zelf dan ook altijd een hoge "jaaaa". Zodra ze begrijpen 'over hindernis springen = beloning', kun je het gaan uitbouwen naar parcoursjes en hogere sprongen etc.
Voordat ze springen schud ik met het blikje en zeg ik "Bunnie Clyde kom hierrrr" en dan gaan ze over de hindernissen. Konijnen leren vooral snel in associaties en patroonherkenning, dat is denk ik het belangrijkste om te onthouden bij het aanleren.
Misschien staan er op Youtube ook filmpjes van Bernice Muntz, zij staat wel bekend als konijnentrainer. Mijn konijnen kennen ook de commando's "up" (op hun achterpoten staan) en "op de bank", dan komen ze gezellig bij ons op de bank zitten 🥰
Succes!