-
Items
4.511 -
Registratiedatum
-
Laatst bezocht
-
Dagen gewonnen
47
Profiel informatie
-
Geslacht
Vrouw
-
Namen van de konijnen:
Apollo, Pandora
-
Huisdieren
Muffin (kater)
Recente bezoekers van dit profiel
6.480 profielweergaven
happy211's prestaties
Konijnoloog (6/6)
-
Dat is een heel fijn begin voor een koppeling! Fijn dat het toch allemaal gelukt is rondom de huisvesting en wintervacht etc. Succes nog verder! Nu is het afwachten, terwijl de konijnen het harde werk doen.
-
Het ligt een beetje aan de ondergrond van het verblijf of het nodig is om de nagels te knippen. Als ze op tegels lopen, dan slijt het vaak bijvoorbeeld vanzelf. Maar zitten ze binnen, dan is het vaak wel nodig om ze te knippen. Een goede richtlijn: zitten de nagels nog mooi verstopt in de vacht van de pootjes, dan is het prima. Maar zodra ze eruit steken, dan worden ze te lang. Tips om de nageltjes te knippen: - gebruik een speciaal nagelschaartje, dat is veilig - knip niet direct door, maar zet eerst een beetje druk op het nageltje met het schaartje waar je wil gaan knippen. Zit je per ongeluk te ver en op het leven, dan zullen ze hun pootje bij die druk al terugtrekken en kun je nog aanpassen voor je echt knipt. - steek het pootje in een panty, dan kun je de nagels beter zien zonder last te hebben van de vacht. - zijn het donkere nagels, dan kun je vaak met een zaklamp onder de nagels zien waar het leven zit. - durf je het niet aan, dan kun je het altijd bij een trimsalon, dierenarts, dierenwinkel of asiel/opvang vragen. Vaak wordt er dan wel een klein bedrag gerekend.
-
Het ene jaar komen de hints vanzelf en het andere jaar is het een stuk moeilijker. Ik wilde bijna al iets verklappen waarom ik dit jaar een makkelijk begin had, maar ik ga nu verder mijn mond houden 😅
-
Ik heb al 3/4, nog 1 laatste pakje maar het leuke winkeltje waar ik het wilde halen blijkt weg, dus ik moet even verder zoeken waar ik het dan kan vinden. De hints beginnen ook al vorm te krijgen in mijn hoofd, nu nog uitvoeren.
-
Heel veel sterkte met het verlies!
-
Dit is echt super leuk bedacht! Goed schoon te houden, je kunt ze goed zien, hopelijk blijft het hooi ook allemaal binnen! Echt mooi!
-
Hoe vaak ga jij in de winter naar de konijnen?
happy211 reageerde op Evee's topic in Konijnen gezondheid en voeding
Ik heb ook 3x per dag ingevuld, 's ochtends, 's middags als ik uit werk kom en 's avonds voor ik naar bed ga nog een keer. Maar als ik vrij ben, dan kom ik er wel vaker. -
Bijkeuken als konijnenkamer
happy211 reageerde op bunnyaap's topic in Konijnen huisvesting en benodigdheden
Dat kun je hier vinden, bij punt 4: https://www.bunnybunch.nl/forums/topic/99776-tips-voor-beginners-op-het-forum/ -
Huisvestiging
happy211 reageerde op Knabbeltje Babbeltje's topic in Konijnen huisvesting en benodigdheden
Zijn er dingen waar je je zorgen over maakt? Of waar je graag specifiek tips voor wil? -
Konijnen hebbedingen - de leukste konijnen aankopen in 2025
happy211 reageerde op Evee's topic in Konijnen overige onderwerpen
Ik kreeg een advertentie van Zalando voor een konijnenpyjama. Leuk, want meestal zijn dat soort leuke prints alleen in kindermaten. Ze hadden ook een cavia pyjama. -
Wat is het laatste konijnenspeelgoed dat jij gekocht hebt?
happy211 reageerde op Evee's topic in Konijnen huisvesting en benodigdheden
Ik kon ook geen hennepmatten gebruiken, vertrouwde het inderdaad ook niet dat er van gegeten werd. Dat was wel vooral Artemis, dus misschien kan het met dit koppel wel, maar nog niet uitgeprobeerd. -
Dan heb je veel geluk gehad! Het kan wel inderdaad, maar dit zijn zeker uitzonderingen. Een speeddate is inderdaad maar kort een eerste kennismaking, maar daarna zou je normaal wel op neutraal terrein thuis verder moeten gaan.
-
Een dag koppelen op neutraal terrein is zeker te kort. Ter vergelijking, een koppelvakantie bij een konijnenopvang duurt over het algemeen 5 dagen, en daarna wordt thuis ook nog neutraal terrein aangeraden als dat mogelijk is. 2 weken op neutraal terrein is zeker geen uitzondering. Hoe warm is het in het tuinhuis? Het gaat dit weekend 's nachts richting het vriespunt. Tenzij je daar iets van een kacheltje of terrasverwarmer kunt plaatsen, is dat echt niet verantwoord voor een konijn zonder wintervacht. Hou er rekening mee dat ze dan nog zeker 6 maanden in de garage wonen. Is er mogelijkheid om dat verblijf te vergroten? Ik begrijp dat de situatie lastig is en dat het sneu is om ze wat langer alleen te laten, maar ik zou eerst een goed plan bedenken en geen overhaaste dingen gaan doen. Je geeft aan dat een konijn erbij geen optie is, en daar zul je vast goede redenen voor hebben. Maar misschien is het toch goed om de optie te overwegen om voor Mexx een vriendje met een lekkere wintervacht te zoeken en dat Vos dan via een opvang een plekje bij iemand binnen kan krijgen met een eigen maatje. Dat zou denk ik in konijnenbelang een goede keuze zijn, maar ik begrijp ook zeker een hele moeilijke als baasje.
-
Welkom terug, maar vervelend dat het door een verdrietige situatie komt. Sterkte met het overlijden van Lotje. Helaas is er geen goed antwoord op jouw situatie. De ram zal sowieso pas in het voorjaar naar buiten kunnen. Hij heeft geen wintervacht kunnen aanmaken (dat duurt enkele maanden) en het is nu echt te koud voor hem. En eigenlijk is het voor de voedster ook niet prettig om nu naar binnen te verhuizen, zij heeft wel een lekker dik vachtje en zal het dan in het begin erg warm hebben. Daarbij is de ruimte binnen inderdaad beperkt, 2 vierkante meter is maar de helft van wat wordt aangeraden. Dus de huisvesting, waar komen ze uiteindelijk te wonen, zal eerst moeten worden opgelost. Dan over het koppelen. Daarvoor heb je twee opties. Degene die ik in jouw situatie zou aanraden, is om de koppeling uit te besteden aan een konijnenopvang of koppelservice. Omdat je aangeeft te twijfelen over de angst bij jouw voedster en dat je het zelf zo spannend vindt. Helaas zal het in de praktijk wel lastig of duur kunnen zijn om dit te regelen. Konijnenopvangen hebben hier vaak weinig mogelijkheid voor omdat ze maar beperkte tijd en ruimte hebben en die vaak al wordt gebruikt voor konijnen die nog een nieuw thuis zoeken. Koppelservice is vaak wat prijziger. Als je zelf wil gaan koppelen, dan moet je met de volgende dingen rekening houden: 1. Koppel op neutraal terrein waar beide konijnen nog niet/niet recent geweest zijn. Hiervoor is een ruimte van 2 m2 groot genoeg. Hou er rekening mee dat ze hier langere tijd, bijvoorbeeld een week of misschien twee zullen verblijven. 2. Aangezien je waarschijnlijk binnen gaat koppelen, zorg dat Mexx eerst goed aan de temperatuur gewend, anders kan ze oververhit raken. 3. Grijp in als de konijnen echt vechten of ze zo gestresst zijn dat ze niet meer durven eten of gaan hijgen. Ander gedrag zoals rijden en jagen en daarbij wat plukken haar uittrekken hoort er allemaal bij. Je vind meer tips in dit artikel: https://www.bunnybunch.nl/koppelen-van-konijnen/
-
https://www.gva.be/regio/antwerpen/regio-antwerpen/zandhoven/konijnendeskundige-schrijft-mee-aan-definitieve-bunnybijbel-overgewicht-is-groot-probleem/104947329.html
