Ga naar inhoud

Erelijst

Populaire inhoud

Toont inhoud met de hoogste reputatie op 04-10-25 in alle zones

  1. Wij vertrekken vandaag op vakantie, dat voelt wel dubbel. Ik heb de konijnen gisteren naar de opvang gebracht en vandaag laten we onze kat alleen thuis achter ☹️ Ze maken het vast prima, de konijnen waren gisteren al druk aan het ontdekken en hooi eten, en mijn schoonbroer zal twee keer per dag langs komen voor Muffin. Maar ik vind het wel altijd lastig. Dus dierendag schuiven we gewoon een weekje op. Ik heb wel gecollecteerd voor de Dierenbescherming en gedoneerd aan dierenlot, dus voor die dieren heb ik ook iets extra's gedaan.
    2 punten
  2. Happy Gotcha day Micha!! Vandaag 3 jaar bij ons.
    2 punten
  3. Ik lees mee. Mijn EC konijn lijkt ook chronisch snot te hebben. Omdat ze maandag lage temperatuur had (denk door het kouder worden) heeft de DA haar nu wel op antibiotica gezet (doxy nog wat). Ik heb bij haar iig het idee dat haar weerstand (denk ook door EC) omlaag gaat zodra het kouder wordt.
    1 punt
  4. Laten we maar niet eindeloos gaan discussiëren over wat goed of slecht is. Wij hebben al tig jaar konijnen dus weten dankzij dit forum al heel veel. Veel geleerd. Dus beginnersfouten maken we niet meer. En de meesten van ons houden hun konijnen op meer dan 4m2 en er is hier veel te vinden over voeding etc. Maar voorlichting moet wel juist zijn en de grootste kenners op konijnen gebied is dierenkliniek Wilhelminapark in Utrecht. Lees het maar eens. Er staan ook goede tips over konijnenziekten etc. https://www.dierenkliniekwilhelminapark.nl/dierinfo/konijn/konijnenvoer.html Uitleg van het juiste voer voor een konijn: Onbeperkt hooi van goede kwaliteit. Konijnen hebben een grote blinde darm waarin ze veel voedsel kunnen opslaan. Hierdoor kan een konijn veel ruwvoer verwerken (= bijvoorbeeld hooi en gras). Geef je konijn onbeperkt hooi oftewel ad lib => het konijn mag zoveel hooi krijgen als dat het wil of kan eten. Eet het konijn veel biks dan zal het te weinig hooi eten en daardoor kan het snel last krijgen van zijn darmen. Ruwvoer bevat vezels en deze zijn van belang voor een goede darmwerking. Krijgt een konijn onvoldoende ruwvoer dan zal het problemen krijgen met zijn darmstelsel. De darm kan stil gaan liggen en er ontstaat een paralytische ileus De hoeveelheid biks is heel belangrijk! De aanbevolen hoeveelheid biksvoer per dag is: 20 gram per kilogram lichaamsgewicht per dag. Geef niet teveel konijnenvoer, want dan wordt er niet genoeg hooi gegeten! Geef niet teveel konijnenvoer, want dan worden de blindedarmkeutels niet opgegeten!. Etc. etc, Kijk maar eens op die site.
    1 punt
  5. Konijnen eten van zichzelf nooit te veel, brokken zijn gezond, dus kunnen er gerust 24/7 staan. De rest van het voedsel moet je je even over inlezen. Hooi mag ook 24/7. Uiteraard heeft een konijn ook beweging nodig, een hok is vaak praktisch, maar in veel gevallen te klein.
    0 punten
Deze erelijst is ingesteld op Amsterdam/GMT+02:00
×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Onze website website maakt gebruik van cookies. Meer informatie hierover lees je bij onze privacy policy Privacybeleid .