Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hej allemaal!

 

Ik ben het baasje van twee super leuke en grappige konijnen. Ik doe er veel aan om ze een vrolijk en onbezorgd konijnenleven te geven. Het was/is mijn wens dat ze vooral echt konijn kunnen zijn. Daarbij las ik vaak over het niet oppakken voor konijnen.

 

Toch zou ik ze graag nog wel wat tammer willen hebben. Nu is dat natuurlijk al wat lastiger nu ze volwassen zijn (2 en 4), maar volgens mij en wat ik lees is het niet onmogelijk.

 

Ik hoef ze niet op te pakken etc, maar het is wel handig als dit kan wanneer het nodig is. Daarbij zou ik het wel leuk vinden dat ze wat minder hard weghollen voor hun baas haha, en dat ze zich eventueel wat laten aaien.

 

Hebben jullie tips?

 

 

 

Geplaatst:

Het is inderdaad goed om voor jezelf te bedenken: wat versta ik onder een tam konijn. Goed dat je dat al hebt gedaan, want ik zie: dat ze niet van jou wegrennen en dat je ze wat kunt aaien.

Er zijn zeker wel dingen die je kunt doen om ze meer vertrouwd met je te maken, maar weet dat het voor sommige konijnen gewoon niet zal lukken. Dat zit niet zozeer in de leeftijd, maar vooral in het karakter van het konijn. 

In dit artikel staan tips:

https://www.bunnybunch.nl/hoe-maak-je-een-konijn-tam/

Kort samengevat: heb geduld en probeer met kleine stapjes steeds verder te komen. Zorg dat ze eerst vertrouwd raken met jouw aanwezigheid door tegen ze te praten of gewoon in hun verblijf te zitten en jouw eigen ding te doen. Na een tijdje kun je proberen of ze wat eten uit je handen durven aan te pakken. Als dat goed gaat, zou je ze kort kunnen proberen te aaien, bijvoorbeeld terwijl ze al aan het eten zijn zodat ze wat afgeleid zijn en zich prettig voelen.

Leeftijd kan ook wel een invloed hebben. Mijn ram heb heel lang echt nauwelijks kunnen aaien, maar nu is hij oud (senior) en erg rustig geworden. Als hij nu in het hok zit te chillen, dan vindt hij het prima als ik hem aai.

  • Mee eens! 1
Geplaatst:

Haha Jaaaaa dat is hier ook een dingetje 😅

Leeuw 5 jaar is wel een stuk tammer dan Kleine 2 jaar.  Oppakken is ook niet hun hobby en de onze ook niet trouwens 🤪

 

Ik lig vaak bij ze en dan komen ze nieuwsgierig kijken wat dat mens nou weer doet in hun territorium. Met wat lekkers komen ze altijd en eten ook uit mijn hand maar aaien bij Kleine kan de ene keer wel en de andere keer springt hij een meter  de lucht in. 🤪

 

Met opruimen zijn ze niet bij me weg te slaan 🤷🏼‍♀️ 

 

Stapje voor stapje mag ik meer maar ik verwacht geen tamme konijnen meer die opgepakt willen worden of heerlijk tegen me aan gaan liggen 😆 

 

 

 

 

Geplaatst:

Zijn ze helemaal niet tam op die leeftijd? Ik zou ze vooral in het begin niet oppakken. Ik pak mijn konijnen nooit op tenzij het echt niet anders kan. Je kunt heel wat trucjes leren om ze zonder stress ergens heen te krijgen zonder dat je ze op hoeft te pakken.

 

Wat hierboven ook al gezegd is, het ligt ook aan het konijn (en ras). Ik heb er momenteel 4, ga er hetzelfde mee om, maar toch is er een groot verschil in hoe aaibaar ze zijn. Ik heb het idee dat binnen makkelijker is ze tam te krijgen dan buiten.

 

Je moet veel geduld hebben. Reken nergens op de eerste paar weken, dan kan het alleen meevallen. In het begin moeten ze eerst aan je aanwezigheid wennen, dus zit bij ze zonder dat je ze aanraakt, en praat tegen ze. Maak geen onverwachte snelle bewegingen in hun richting. Zorg ook dat ze in een rustige omgeving zitten. Als je ze eenmaal bang maakt is het veel lastiger om dat te herstellen. Hopelijk hoef je er niet mee naar de dierenarts op korte termijn, want dat kan impact hebben.

 

Ze moeten jou eerst als geen gevaar zien, en jouw handen met positieve ervaringen associëren.

 

Toen ik het eerste koppel kreeg waren ze vrijwel niet gesocialiseerd, als ik al wees kropen ze angstig weg. De eerste week heb ik ze gewoon laten wennen. Na een paar dagen wisten ze al dat er voer verscheen als ik bij de tralies kwam en kwamen ze al snel bij de tralies als ik aankwam. Toen kon ik ze van dichtbij aan me laten wennen en tegen ze praten. Na ongeveer een week bood ik de brokjes aan in mijn hand, zonder ze verder aan te raken. In het begin waren ze erg achterdochtig. Maar na een paar dagen aten ze uit mijn hand zonder steeds weg te rennen. Na weer een week legde ik dan mijn andere hand rustig bij ze in de buurt. Toen ze dat accepteerden raakte ik ze aan met een vinger, en een paar dagen later kon ik ze voorzichtig aaien tijdens het eten uit mijn andere hand. En weer wat later kon ik ze ook gewoon aaien zonder voer. Het hele proces duurde bij mij toen 5 weken geloof ik. Maar ik kreeg ze heel jong (2 maanden), als ze ouder zijn is het volgens mij wel een stuk lastiger als ze geen mensen of aaien gewend zijn.

Geplaatst:
6 uren geleden, Marcovka2 zei:

Ik heb het idee dat binnen makkelijker is ze tam te krijgen dan buiten.

 

Wij hebben alleen maar extreem tamme buiten konijnen gehad. Dus ik weet niet hoe een binnen konijn is. Ik denk dat het vooral de intensiviteit is die je er in steekt i.c.m. het karakter van het konijn. Wij zijn wel vaak buiten bij hen en zeker in het begin, waardoor ze vrij snel tam waren. Karakter was ook vrij tam, met Scarlett die al als knuffelkonijn te boek stond en Lodewijk die gewoon enorm nieuwsgierig is. Hier wordt er dus gewoon bij vreemden op schoot gesprongen en naar iedereen wordt er toe gerend.

 

Lodewijk moest ik wel overhalen dat aaien leuk was. Maar je wil inderdaad beginnen met hun interesse wekken / dat ze niet bang zijn van jou. Daarna ga je verder investeren in aaien. Je kunt ook met ze trainen, als ze het leuk vinden, dan volgen ze commando's en dat geeft ook vrij snel veel vertrouwen.

  • Vind ik leuk 1
Geplaatst:

Wat ik al een tijd met de Kleine doe is, als hij speciaal op zijn bedje gaat liggen en naar me kijkt..dat ik dan al pratend 1 vinger over zijn neusje en wangetje doe en als zijn oogjes dicht gaan, mag ik zelfs over zijn rug aaien. Maar ik aai niet door totdat hij wegschiet. Ik stop zelf voordat hij ervandoor gaat.  Maar het verschilt echt per dag of minuut in wat voor mood hij is 🤪

Leeuw vind aaien lekker. Maar die reageert vaak op Kleine die wegspringt. 

 

Heb best veel buiten konijnen gehad vroeger en die waren allemaal tam. En Lappie( binnenkonijn) was een schoothond. Altijd knuffelen, samen slapen met dochter. Tammer dan Lap kun je niet krijgen.

 

Maar deze 🤷🏼‍♀️😅 stelletje weirdo,s.

Kip de kanarie en Mr Jingles zijn veel tammer en socialer😂 

 

Geplaatst: (aangepast)

Een konijn moet het op de een of andere manier leren. 

Mica was altijd al redelijk aaibaar en aanhankelijk. Ik heb haar vanwege ruzie met haar vriendje aan een nieuw rammetje Borrit laten koppelen.

Borrit is echt een heel tam en aaibaar konijn. Hij geniet er echt van, je kunt hem aaien zolang als je wilt, en hij vraagt er ook om. Soms gaat hij gewoon onder mijn hand zitten😅🥰 duwt Mica opzij als het moet😅

 

Sinds Mica met hem samen zit is zij ook veel aaibaarder geworden. Ze heeft waarschijnlijk gezien/gehoord dat Borrit tijdens het aaien geniet, met zijn tandjes knarst en helemaal plat gaat liggen. Nu doet zij dat ook 😁 

aangepast door Marcovka2
  • Vind ik leuk 2
Geplaatst:
14 minuten geleden, Marcovka2 zei:

Een konijn moet het op de een of andere manier leren. 

Mica was altijd al redelijk aaibaar en aanhankelijk. Ik heb haar vanwege ruzie met haar vriendje aan een nieuw rammetje Borrit laten koppelen.

Borrit is echt een heel tam en aaibaar konijn. Hij geniet er echt van, je kunt hem aaien zolang als je wilt, en hij vraagt er ook om. Soms gaat hij gewoon onder mijn hand zitten😅🥰 duwt Mica opzij als het moet😅

 

Sinds Mica met hem samen zit is zij ook veel aaibaarder geworden. Ze heeft waarschijnlijk gezien/gehoord dat Borrit tijdens het aaien geniet, met zijn tandjes knarst en helemaal plat gaat liggen. Nu doet zij dat ook 😁 

Aaaaah zo liefff😊

 

Kleine was heel aaibaar en is dat ook als hij alleen is, beneden bij ons. Leeuw is altijd wel aaibaar en vraagt er ook om. Bijt zelfs als ik niet blijf aaien 🤪

 

Maar boven wil kleine het niet en Leeuw wel, maar na een tijdje gaat hij gauw naar zijn vriendje terug. 

 

Geplaatst: (aangepast)
Op 10-5-2025 om 09:59, Lappie2 zei:

Met opruimen zijn ze niet bij me weg te slaan 🤷🏼‍♀️ 

Alles wat Lappie zegt is ook mijn ervaring. Ze zijn tam want ze rennen niet weg als ik binnenkom maar komen naar me toe. Ze eten uit mijn hand maar echt aaien zit er niet in. Maar als ik in de ren bezig ben, zijn ze niet bij me weg te slaan en lopen ze me in de weg.

Ik verbaas me toch over konijnen. Wij moeten enorm groot overkomen. Hoogpotige tweebenige wezens. Het verbaast me juist dat ze niet voor me op de vlucht slaan. Haha.

Alleen als ze ziek zijn, kan ik ze aaien.

 

Ik strooi altijd het eten door de ren. Maar volgende maand moeten ze weer gevaccineerd worden en een paar dagen eerder ga ik een bakje met brokjes in het hok zetten en de dag van de vaccinatie doe ik snel het deurtje ervoor en hebbes. Dan kan ik ze makkelijk pakken en in de reisbox zetten. Dus alleen bij ziektes (dan kun je ze meestal makkelijk pakken) en als ze naar de DA moeten pak ik ze. Ik controleer dus ook geen oortjes etc.

aangepast door To van de Veluwe

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Onze website website maakt gebruik van cookies. Meer informatie hierover lees je bij onze privacy policy Privacybeleid .